صفحه اصلی > هجدهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران
.: هجدهمین همایش ملی بهداشت محیط ایران

 

منت خدای را عز و جل که ما را جان بخشید و سلامت را به عنوان نعمتی بی بدیل به انسان هدیه نمود و شکرانه این نعمت را حفظ آن قراد داد و برای حفظش باید که آنچه  پیرامون محیط خود به امانت داریم پاسداری و حراست نمائیم.
طبیعت و محیط زیست پیرامون ما، موهبتی الهی است که به انسان ودیعه داده شده است و چه بسا که با بی دقتی و آلوده کردن محیط زیست خود، این ودیعه
 و موهبت الهی را ناسپاسی می کنیم. آلودگی های محیط زیست بر کیفیت و چرخه طبیعی محیط زیست اثر گذاشته و پیامدهای زیان باری برای زندگی انسان، حیوان، گیاه و بناها دارد.

همایش ملی بهداشت محیط فرصتی است تا اساتید، دانشجویان و صاحب نظران در این عرصه گرد هم آیند تا با هم فکری یکدیگر، راهکارهای علمی و عملی در حل مسائل و مشکلات محیط زیستی بدست آورند.
 هر ساله با همکاری دانشگاههای علوم پزشکی سراسر کشور، همایش ملی بهداشت محیط ایران برگزار می گردد. این همایش در سال 1394 در شهر زیبای شیراز، سومین حرم مطهر اهل بیت (ع) در 24 و 25 آذرماه در موضوعاتی چون مهندسی آب و فاضلاب، مدیریت پسماند، کنترل آلودگی هوا، ارزیابی اثرات زیست محیطی، بهداشت مسکن و اماکن عمومی و ... برگزار می گردد.